Najlepszej jakości beton na Podlasiu

Czym jest beton? Z odpowiedzią na to pytanie z pewnością nikt nie ma problemu. Produkcja betonu znana była już starożytnym Asyryjczykom. Od kilku tysięcy lat stanowi on jeden z podstawowych materiałów budowlanych, bez którego trudno wyobrazić sobie budownictwo. Współcześnie wykorzystywany jest głównie jako beton budowlany wszędzie tam, gdzie wymagane są materiały zdolne przenosić znaczne obciążenia (fundamenty, stropy, filary, ściany nośne). Najważniejszą cechą tego materiału jest wytrzymałość, definiująca jego klasę oraz jakość. Tak więc beton betonowi równy nie jest. O ile jednak sama jego definicja nie stanowi problemu dla nikogo, to już świadomość przyczyn i istoty tych różnic, dla wielu osób stanowić będzie wyzwanie.

Prawdziwymi pionierami w produkcji betonu byli antyczni Rzymianie. Najbardziej podstawową techniką, którą w tamtym czasie wykorzystywano (IV w. p.n.e), polegała na wypełnieniu przestrzeni między dwoma kamiennymi ścianami rzadką zaprawą, uzupełnioną fragmentami gruzu kamienno-ceramicznego. Jak widać, jest to metoda prosta i często stosowana współcześnie, na przykład przy obsadzaniu słupków ogrodzeniowych czy budowie ścieżek ogrodowych. Co ciekawe, Rzymianom wystarczyło tylko sto lat, aby doprowadzić technikę produkcji betonu budowlanego do mistrzostwa. Dzięki odpowiedniemu mieszaniu wody, kamieni oraz cementu (składał się on z powszechnego w obrębie Morza Śródziemnego, popiołu wulkanicznego i zaprawy wapiennej), jak również daniu mu właściwej ilości czasu na związanie się, starożytni otrzymywali niezwykle twardy i odporny materiał, który wykorzystywali w budownictwie (np. przy budowie najstarszej rzymskiej drogi – Via Appia).

Asyryjczykami ani Rzymianami wprawdzie nie jesteśmy. Miejscem, w którym przyszło nam żyć i działać jest oddalona od Italii Sokółka, zlokalizowana na malowniczym Podlasiu. Mimo to tak samo jak starożytni oczekujemy i cenimy sobie materiały budowlane o bardzo dobrych właściwościach. Dlatego w 1998 roku stworzyliśmy na terenie Sokółki firmę, która stała się odpowiedzią na te potrzeby. Usługi Drogowe Krzysztof Błahuszewski od początku swego istnienia produkuje beton budowlany. Od momentu powstania naszej firmy aż do dnia dzisiejszego, gromadzimy doświadczenie, które nauczyło nas jak oferować produkt najwyższej jakości, w przystępnej cenie. W tym celu systematycznie rozszerzamy naszą działalność związaną z produkcją i wykorzystaniem betonu. Jesteśmy wykonawcą robót drogowych. Od 2006 roku prowadzimy wydobycie i przerób kruszyw naturalnych w Kopalni Kruszywa Drahle II, zlokalizowanej nieopodal Sokółki. Ponadto oferujemy usługi transportowe samochodami ciężarowymi, jak również służymy mobilnymi kruszarkami (stożkową i udarową).

Do swojej misji firma Usługi Drogowe Krzysztof Błahuszewski podchodzi kompleksowo. Przez najlepszej jakości beton rozumiemy materiał o najlepiej dobranych właściwościach pod każdą powierzoną w nasze ręce inwestycję, w konkurencyjnej cenie. Naszym głównym celem jest perfekcja wykonania każdego zadania, z którym będziemy mieli przyjemność się zmierzyć.

Udostępnij: